featured

Yatırımcı şok yaşadı! Şirket temettü dağıtmıyor

Odaş Elektrik Üretim Sanayi Ticaret A.Ş. (ODAS), 9 Kasım 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimde, 2022 yılı hesap dönemine ilişkin kar payı dağıtımı konusunda önemli bir karar aldığını duyurdu.

Şirketin açıklamasına göre, 2022 yılı hesap dönemine ait dönem karı, oy birliği ile alınan Genel Kurul kararıyla dağıtılmayarak şirketin özkaynaklarında bırakılma kararı alındı. Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Kanunu hükümleri çerçevesinde hazırlanan mali tablolar, AS Bağımsız Denetim ve YMM Anonim Şirketi (Nexia International) tarafından denetlenmiş ve Vergi Usul Kanunu esaslarına göre oluşturulan tablolar da dahil olmak üzere, dağıtılabilir kar rakamlarının değerlendirilmesi sonucunda bu kararın alındığı belirtildi.

ODAS hissesi, bugün 11,83 TL fiyatla işlem görüyor ve son 24 saatte 989.303.866,00 TL işlem hacmi kaydedildi. Hisse değeri bugün yüzde 1,9 artış gösterirken, haftalık kazanç yüzde 2,78’e çıkarken aylık kayıp ise yüzde 10,32’ye ulaştı. Yıllık verilere göre, son bir yılda ODAS ELEKTRIK hissesi yatırımcısına yüzde 32,81 kazandırmış durumda.

Yatırımcı şok yaşadı! Şirket temettü dağıtmıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!