featured

Sermaye artırımı bitti : Yeni yatırım için sözleşme imzalandı

Bursa Çimento Fabrikası (BUCIM), modernizasyon yatırımı kapsamında önemli bir adım atarak Sintek İnşaat Endüstriyel Tesisler Anonim Şirketi ile yeni bir sözleşme imzaladığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıkladı.

Şirket, 2023 yılında gerçekleştirdiği 1 milyar TL’lik yatırımın bir parçası olarak Sintek İnşaat Endüstriyel Tesisler Anonim Şirketi ile yapılan sözleşmeyi duyurdu. Bu yatırımın finansmanını sağlamak amacıyla bedelli sermaye artırımına giden Bursa Çimento Fabrikası, geçtiğimiz aylarda inşaat sürecinde yaşanan sorunlar nedeniyle önceki yüklenici firmayla tek taraflı olarak sözleşmeyi sonlandırmıştı. Yeni sözleşme ile birlikte, BUCIM modernizasyon yatırımı için gerekli adımları tamamlamış oldu.

Bursa Çimento Fabrikası’nın KAP üzerinden yaptığı açıklamada, “Şirketimizin teşvik belgesine bağlanan Modernizasyon Yatırımı kapsamında yerli mekanik ve inşaat işlerinin tamamlanmasına yönelik yapılan ihale Sintek İnşaat Endüstriyel Tesisler Anonim Şirketi’nde kalmış olup, söz konusu firma ile sözleşme imzalanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Günün değerlendirmesine göre BUCIM hisse fiyatı 8,78 TL olarak kaydedilirken, son 24 saatteki işlem hacmi 83.242.826,00 TL oldu. Bursa Çimento Fabrikası hisseleri gün içinde yüzde 0,23 oranında artış gösterdi. Haftalık bazda ise yüzde 3,66’luk bir kazanç elde edilirken, aylık bazda yüzde 0,79’luk bir kayıp yaşandı. Yıllık verilere bakıldığında ise son bir yılda BUCIM hissesi yatırımcısına yüzde 65,66 oranında bir kazanç sağlamış oldu.

Sermaye artırımı bitti : Yeni yatırım için sözleşme imzalandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!