featured

Oncosem (ONCSM) Körfez ülkelerine açılıyor

Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ONCSM), 24 Nisan 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimde Suudi Arabistan Kemoterapi Tedavi Hizmetleri ile ilgili önemli bir açıklama yaptı.

Suudi Arabistan Krallığı Gıda ve İlaç İdaresi’nin yaptığı incelemeler sonucunda, Oncosem’in ürünlerinin yasal düzenlemelere, güvenlik ve kalite standartlarına uygunluğu onaylanarak SFDA belgesi almaya hak kazandığı belirtildi. Bu belgeyle birlikte, Oncosem’in ürünlerinin Suudi Arabistan sınırları dahil olmak üzere tüm Körfez ülkelerine ihracatı ve satışının yasal olarak serbest hale geldiği vurgulandı.

Körfez ülkeleri, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Umman, Bahreyn ve Katar’ı içermekte olup, 2022 yılı Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre toplamda yeni kanser vakaları ve geçmiş yıllardan tedavisi devam eden hastaların sayısının 194.558 olduğu ve her yıl %5 oranında bir artış gösterdiği belirtildi. Bu hastaların yaklaşık %70’inin kemoterapi tedavisi aldığı ve bir hastanın yılda ortalama 6-8 seans kemoterapi tedavisi gördüğü bilgisi paylaşıldı.

Bu verilere dayanarak, Körfez Ülkeleri’nde Oncosem’in ürettiği ürünler için yaklaşık 200 milyon Dolarlık bir pazar bulunduğu ortaya çıktı. Bu izinle birlikte, Oncocare markasıyla 2024 yılı içinde Suudi Arabistan’da Kemoterapi tedavi pazarından önemli bir pay almayı hedefledikleri ifade edildi.

Oncosem (ONCSM) Körfez ülkelerine açılıyor
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!