featured

Kuzey Boru’dan (KBORU) üretim tesisi için 464.521.359 TL ödeme

24 Nisan 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na sunulan bir bildirimde, Kuzey Boru A.Ş. (KBORU) tarafından Malatya CTP Boru üretim tesisi hakkında önemli bir açıklama yapıldı.

Şirketin CTP Boru Üretim Tesisi yatırımı çerçevesinde bugüne kadar toplamda 464.521.359 TL’lik bir ödeme yapıldığı belirtildi. Bu kapsamda, üretim hatları ve ekipmanların satın alınması sağlanmış, fabrika binası, idari bina ve stok sahası ile çevre düzenleme inşaat işleri tamamlanmıştır.

Yatırımcıların sıkça sorduğu Malatya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki CTP Boru Üretim Tesisi’nin mevcut durumu hakkında bilgilendirme gereği duyulmuştur. Şirket, bu yatırımda bugüne kadar 464.521.359 TL ödeme yaptığını belirtmiştir. Bu kapsamda, tüm üretim hatları ve ekipmanlar satın alınmış, fabrika binası, idari bina ve stok sahası ile çevre düzenleme inşaat işleri tamamlanmıştır. Üretim tesisindeki proses alt yapı çalışmaları %90 seviyesinde tamamlanmış olup, 2024 Nisan sonunda tamamlanması planlanmaktadır. Üretim hatlarının sevkiyat işlemleri 2024 Mayıs sonunda başlayacaktır. Böylelikle, Malatya CTP Boru Üretim Tesisi’nin 2024 Haziran sonuna kadar üretime hazır hale getirilmesi planlanmaktadır.

Kuzey Boru’dan (KBORU) üretim tesisi için 464.521.359 TL ödeme
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!