featured

GESAN yeni anlaşma yaptı : Yüzde 99 kazanç

Girişim Elektrik (GESAN), HASÇELİK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ile önemli bir iş anlaşması imzaladı. Şirket, 3.7 milyon dolarlık bu yeni anlaşmayı duyurarak dikkatleri üzerine çekti. Bu anlaşma kapsamında, Borsanın önde gelen enerji şirketi, 154 KV Osmaneli Çelik TM projesi için Elektromekanik Teçhizat ve Malzeme Temini, İnşaat ve Montaj işlerinin yanı sıra Enerji Nakil Hattı Testi, Mühendislik ve İşletmeye Alma İşleri gerçekleştirecek. Bu iş anlaşması, şirketin kasasına 105 milyon TL ekleyecek ve bu başarı KAP’a bildirildi.

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. (GESAN), güneş enerji santralleri anahtar teslimi müteahhitlik alanında önemli bir adım attı. Eskişehir ve Gebze’deki plastik fabrikalarının elektrik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş. ile Güneş Plastik Kalıp Sanayi Ve Ticaret A.Ş. arasında “Anahtar Teslim Arazi Tipi Öztüketim Güneş Enerji Santrali” kurulumu için sözleşme imzaladı. Bu yatırım, hem güneş enerjisinden elektrik üretimini sağlayacak hem de karbon emisyonlarının azalmasına büyük katkı sağlayacak. Sözleşme bedeli KDV hariç 2.550.548,00 USD (72.196.576,85 TL+KDV) olarak belirlendi ve kamuoyuna duyuruldu.

GESAN hisse fiyatı, bugün 89,75 TL seviyesinde işlem gördü ve son 24 saatlik işlem hacmi 859.118.021,00 TL olarak kaydedildi. GIRISIM ELEKTRIK SANAYI hisse fiyatı son 24 saatte yüzde 4,42 artış gösterdi. Haftalık kayıp yüzde 0,17 iken aylık kayıp yüzde 7,81 olarak gerçekleşti. Yıllık verilere bakıldığında ise GIRISIM ELEKTRIK SANAYI hissesi, son bir yılda yatırımcısına yüzde 99,33 kazandırdı. Bu başarı, şirketin güçlü performansını gösteriyor.

GESAN yeni anlaşma yaptı : Yüzde 99 kazanç

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!