featured

Gaz şirketinden yeni karar : GES yatırım

Naturelgaz, Muş’un Bulanık ilçesinde güneş enerjisi santrali (GES) kurulumu için 442 bin metrekarelik arazi satın aldı. Şirket, bu yatırım için 22.387.187,00 TL ödedi.

Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş. (NTGAZ), konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, Esenlik Köyü’nde bulunan tarla niteliğindeki arazinin tapu devrinin tamamlandığını ve şirket adına tescil edildiğini duyurdu.

Bu girişim, Naturelgaz’ın 18.761,08 KWP’lik GES yatırımı için gerekli araziyi temin ettiği önemli bir adımı temsil ediyor. Ayrıca, şirket, bu yatırımı gerçekleştirirken 6. Bölge Yatırım Teşvikleri kapsamında %50 vergi teşviki hakkından yararlanacağını ve bu sayede enerji üretimini artırarak karlılığını artırmayı hedefliyor.

Şu an için Naturelgaz hissesinin fiyatı 15,32 TL’dir ve son 24 saatte 45.763.695,00 TL işlem hacmi gerçekleşmiştir. NATURELGAZ hissesi bugün yüzde 3,72 oranında artış kaydederken, haftalık kazanç yüzde 5,36’ya ulaşmış, aylık kayıp ise yüzde 28,5 olarak belirlenmiştir. Yıllık verilere göre ise son 1 yılda NATURELGAZ yatırımcısına yüzde 6,81 kayıp yaşatmıştır.

Gaz şirketinden yeni karar : GES yatırım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!