featured

Enerji şirketine rekor siparişi : 79 milyon lira

Europower Enerji (EUPWR), Litvanya merkezli bir firma ile imzaladığı yeni iş anlaşmasıyla büyümesini sürdürüyor. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre, şirket 21 Kasım 2023 tarihinde aldığı siparişle 2.501.495 euro gelir elde edecek. Türk lirası üzerinden yapılan hesaplamaya göre, Europower Enerji’nin bu anlaşmadan elde edeceği tutar 78.847.120 TL olacak.

Europower Enerji’nin cirosunu ve karlılığını artırmaya yönelik attığı adımlar, şirketin hisselerinde hafif alıcılı bir harekete neden oldu. Şirket, Litvanya’dan alınan muhtelif sayıda ve özellikte “Dağıtım Trafosu” siparişi ile büyüme stratejisinin bir parçasını hayata geçiriyor.

Europower Enerji’nin KAP’a yaptığı açıklamada, “Şirketimiz, Litvanya’da yerleşik bir firmadan muhtelif sayıda ve özellikte ‘’Dağıtım Trafosu” siparişi almıştır. Sipariş bedeli 2.501.495 Euro’dur. (Güncel baz Euro/TL kuru ile sipariş bedeli 78.847.120 TL’dir.) Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız. Saygılarımızla” ifadelerine yer verildi.

Bugün itibariyle EUPWR fiyatı 184,8 TL seviyesinde bulunuyor ve son 24 saatlik işlem hacmi 563.706.971,00 TL olarak gerçekleşti. EUROPOWER ENERJI hissesi fiyatı bugün yüzde 2,55 artış kaydederken, haftalık kazanç yüzde 5,91’e aylık kayıp ise yüzde 0,27’ye ulaştı. Şirketin performansındaki bu güncellemeler, yatırımcılar ve sektör takipçileri için dikkate değer.

Enerji şirketine rekor siparişi : 79 milyon lira

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!