featured

Bilişim şirketi yatırıma hazırlanıyor : Yatırımcıya yüzde 160 kazanç

Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. (HTTBT), Acente Dağıtım Sistemi’nin altyapı geliştirmeleri için büyük bir adım atıyor. Şirket, 12 milyon dolarlık yatırım yaparak bu yeni iş kolunu desteklemeyi planlıyor.

HTTBT, mevcut ve potansiyel müşterilerinin taleplerini karşılayabilmek ve Acente Dağıtım Sistemi’ne uygun bir altyapı oluşturabilmek amacıyla bu büyük yatırımı gerçekleştirecek. Bu yatırım, çeşitli alanları kapsayacak; veri merkezi barındırma, güvenlik önlemleri, izleme sistemleri, donanım alımları, yazılım lisansları, kurulum ve düzenli bakım hizmetleri gibi detayları içerecek.

Yatırımın, hibrit bulut teknolojisi kullanılarak gerçekleştirileceği belirtildi. Planlanan yatırım, 2024 yılı itibariyle gider ve nakit çıkış etkilerini göstermeye başlayacak ve yaklaşık 5 yıllık bir dönemi kapsayacak.

HTTBT, bu yatırımın fizibilite çalışmalarının tamamlanmasını beklediğini ve içsel bilgilerin kesinleşmesiyle ilgili ayrıntıları açıklayacaklarını ifade etti. Bu sürecin yatırımcıları yanıltıcı olmaması amacıyla bu önlem alındı.

HTTBT hisse fiyatı, günlük bazda %0,5 oranında düşüş kaydederek 59,45 TL seviyesinde işlem görüyor. Haftalık bazda ise %2,76’luk bir kazanç, aylık bazda ise %6,37’lik bir kayıp görünüyor. Yıllık verilere bakıldığında ise, son bir yılda HTTBT yatırımcısına %160,04’lük bir kazanç sağladığı görülüyor.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Bilişim şirketi yatırıma hazırlanıyor : Yatırımcıya yüzde 160 kazanç
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!