featured

WhatsApp mesaj silme süresi uzatılıyor

WhatsApp, ilk olarak 2017 senesinde ”Herkes İçin Sil” özelliğini kullanıma sunmuştu. Bu özellik sayesinde kullanıcıların belirli bir zaman içerisinde herkesten gönderdiği mesajlı silmesine imkan sağlayan uygulama, ne yazık ki ilk etapta mesaj silme adına çok kısıtlı bir süre tanımlamıştı. Daha sonrasındaysa yayınlanan güncellemelerle birlikte bu süre 1 saat 8 dakikaya çıkmıştı. Bugünse WABetaInfo tarafından keşfedilen bilgilere nazaran, WhatsApp mesaj silme süresini bir kez daha artırıyor.

WABetaInfo, önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan güncellemeyle bu süresinin 2 gün 12 saate yükseltileceğini ifade etti. Böylece kullanıcılar istemedikleri mesajların üzerinden 2.5 gün bile geçse de herkesten silebilecek.

Tabi WhatsApp’ın yenilikleri bunlarla da kısıtlı kalmayacak. WABetaInfo’nun aktardığı bilgilere nazaran, artık WhatsApp grup yöneticileri de gruptaki herhangi birinden gelen mesajları silebilecek. Bildiğiniz gibi Telegram kullanıcıları gönderdikleri mesajları 48 içerisinde silebiliyorlar. Aslında WhatsApp’ın bu iyileştirmesinin Telegram’a dair bir hamle olduğunu söyleyebiliriz.

Henüz, söz konusu güncellemenin ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor. Fakat, Herkes İçin Sil özelliği halihazırda 2.22.15.8 numaralı beta sürümüyle beraber kullanıcıların erişimine açılmış halde. Bu da güncellemenin en kısa süre içerisinde herkes için yayınlanacağı demek oluyor.

WhatsApp mesaj silme süresi uzatılıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!