featured

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, ABD’de yabancı fon yatırımcılarıyla görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, New York’ta yabancı fon yatırımcıları ve uluslararası banka yöneticileriyle bir görüşme gerçekleştirdi.

Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurul toplantıları için ABD’de bulunan Nebati, New York’taki temaslarına yönelik Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Yabancı fon yatırımcıları ve uluslararası banka yöneticileriyle görüştüklerini ifade eden Nebati, “Devreye aldığımız son uygulamalar ile yatırım, üretim, ihracat ve istihdamı merkezine alan Türkiye Ekonomi Modelimizi kapsamlı bir şekilde aktararak küresel ekonomideki son dönem gelişmeleri ve önümüzdeki döneme ilişkin öngörülerimizi paylaştık.” dedi.

Nebati, dün de Citibank Kamu Sektörü Küresel Başkanı Julie Monaco’yu, talebi üzerine Türkevi’nde ağırladıklarını söyleyerek, küresel ekonomik görünüm ve Türkiye’nin ekonomik yapısını konuştuklarını belirtmişti.

Bakan Nebati, Japonya Başbakanı Kişida Fumio ve beraberindeki heyetle de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki heyetle bir araya geldiklerini kaydetmişti.

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, ABD’de yabancı fon yatırımcılarıyla görüştü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!