featured

Elon Musk, Tesla’nın yüzde 3,5’ini işten çıkaracak

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, Tesla’nın toplam işgücünün yüzde 3,5’ini işten çıkaracağını söyledi.

Geçtiğimiz gün düzenlenen bir etkinlikte konuşan Musk, Tesla’nın önümüzdeki üç ay içinde maaşlı işgücünü yüzde 10 oranında azaltacağını ve bu süreçte saatlik çalışan sayısını artıracağını belirtti.

Bir raporda, Musk tarafından kaleme alınan bir e-postaya atıfta bulunarak otomobil şirketi Tesla’da işe alımların durdurulduğunu ve yüzde 10 küçülme kararı alındığı ifade edilmişti.

Raporda, Musk’ın ekonomi hakkında “süper kötü bir hissi” olduğunu söylediği ifade edilmişti.

‘BİR SENE SONRA ÇALIŞAN SAYIMIZ DAHA FAZLA OLACAK’

Konuyla alakalı Tesla personeline gönderilen e-postada ise Musk’ın şirketin maaşlı çalışan sayısını yüzde 10 azaltacağını ve saatlik personelini artıracağını söylediği ifade edilmişti.

Musk, Tesla’nın işten çıkarma duyurusunun toplam işgücünün yaklaşık yüzde 3,5’ini etkileyeceği anlamına geldiğini ve maaşlı işçilerin Tesla çalışanlarının yaklaşık üçte ikisini oluşturduğunu belirtti.

Musk, “Bundan bir yıl sonra, hem maaşlı hem de saatlik olarak çalışan sayımızın daha yüksek olacağını düşünüyorum” şeklinde ekledi.

‘BU, KÜÇÜK SONUÇLARI OLAN KÜÇÜK BİR DAVA’

Geçtiğimiz Pazar günü ise iki eski Tesla çalışanı, “toplu işten çıkarmalar” la alakalı ABD federal yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla şirkete dava açmıştı.

CEO Musk ise davalarla alakalı yaptığı açıklamada önemli ve dayanağı olmadığını bildirirken, “Bu, küçük sonuçları olan küçük bir dava” diye konuştu.

Geçtiğimiz haftalarda Elon Musk, Tesla çalışanlarına haftada en az 40 saat ofise gelmeleri veya şirketten ayrılmaları gerektiğini ifade etmişti.

Elon Musk, Tesla’nın yüzde 3,5’ini işten çıkaracak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!