featured

Üniversite öğrencilerine müjde! Öğrencilere 10 GB internet desteği ne zaman verilecek?

Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, örgün eğitimdeki üniversite öğrencilerine yönelik ücretsiz 10 GB internet uygulamasının bu ay içinde başlayacağını duyurdu. Bu önemli adım, yaklaşık 3,6 milyon üniversite öğrencisinin internet erişimini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Bakan Uraloğlu, katıldığı canlı yayınında yaptığı açıklamada, “Bu projede yaklaşık olarak 3,6 milyon öğrencimizi kapsayacak şekilde ücretsiz 10 GB internet dağıtımına başlıyoruz. Bu, ihtiyacı olan öğrencilerimize destek olacak bir adım” dedi.

Ayrıntıları paylaşan Uraloğlu, “Üç farklı operatörden aldığımız teklifleri değerlendirdik ve 12 ay süreli bir anlaşma sağladık. Öğrencilerin 10 GB ücretsiz internet hakkını kullanabilmelerini IMEI numaralarıyla sınırlayarak güvenli bir şekilde sağlayacağız. Başkasının bu interneti kullanması mümkün olmayacak. BTK ile işbirliği yaparak bu uygulamayı denetim altında tutabileceğiz. Bu ay içinde 10 GB internet dağıtımına başlayacağız. Bu, öğrencilerin en fazla ihtiyaç duyduğu zamanda gerçekleşecek. Hangi operatörü kullanıyorlarsa, o operatörün hizmetinden yararlanabilecekler” şeklinde detayları aktardı.

Ayrıca, yerli üretim şartı ve sınır fiyat kriteriyle cep telefonu kampanyasının da bu ay içinde hayata geçirileceği bilgisini paylaştı.

Üniversite öğrencilerine müjde! Öğrencilere 10 GB internet desteği ne zaman verilecek?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!