featured

Meteoroloji’den 6 il için uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 21 Kasım’da yayımladığı hava durumu raporunda, ülke genelinde devam eden kar yağışı ve soğuk hava dalgasının etkisinin bu hafta boyunca sürmeye devam edeceğini bildirdi. Rapora göre, sıcaklıklar 8 derece birden düşecek ve bazı illerde yoğun kar yağışı bekleniyor.

MGM’nin değerlendirmesine göre, Türkiye’nin doğu kesimleri, Marmara’nın güneybatısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz’in batısı parçalı bulutlu, yer yer çok bulutlu olacak. Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Tokat, Siirt ve Sinop’un iç kesimleri ile akşam saatlerinden itibaren Kıyı Ege, Çanakkale’nin güneyi, Balıkesir’in batı ilçeleri ve Antalya’nın batı kıyılarında yağışlar görülecek.

Özellikle Çanakkale, Siirt, Balıkesir, Tokat, Sinop, Muğla, Rize, Artvin, Ardahan, Hakkâri ve Van’da yağışların kuvvetli olması beklenirken, İstanbul’a da kar yağışının pazartesi günü başlaması öngörülüyor.

Rüzgarın Doğu Karadeniz’in doğusunda batı ve kuzeybatı, akşam saatlerinden sonra Ege kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli esmesi beklenirken, hava sıcaklığının Doğu Anadolu’nun doğusunda 2 ila 8 derece azalacağı, diğer bölgelerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

MGM, özellikle Rize, Artvin, Ardahan, Hakkâri ve Van’ın güneyi ile Muğla’nın Marmaris ilçesinde yer yer kuvvetli yağmur ve kar yağışlarına karşı dikkatli olunması gerektiğini belirtirken, kuvvetli rüzgarlara karşı da önlem alınması uyarısında bulundu.

Meteoroloji’den 6 il için uyarı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!