featured

Meta, yapay zekalı sohbet robotunu tanıttı

Meta Şirketi, Messenger uygulamasında kullanılabilen ve kişisel özelliklere sahip olan yeni yapay zeka destekli sohbet robotunu tanıttı.

Amerikan medyasında yer alan raporlara göre, Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin Kaliforniya merkezinde düzenlediği bir toplantıda yeni ürünlerle ilgili önemli bilgileri paylaştı.

Zuckerberg, 2023’ün “yapay zeka için harika bir yıl” olacağını belirterek, yapay zeka destekli sohbet robotlarının hala bazı “sınırlamalar” ile çalıştığını ifade etti.

Bu açıklamanın hemen ardından, Meta, Messenger uygulamasında kullanılacak olan “Meta AI” adını verdiği yapay zeka destekli sohbet robotunu tanıttı.

Bahsi geçen robotun kişisel özelliklere sahip olacağı ve kullanıcıların yazışmalarında yardım alabileceği, örneğin tartışmaları sonlandırmak gibi görevlerde yardımcı olabileceği belirtiliyor.

Ayrıca, birçok ünlü isim, Meta AI’nin kullanılabilmesi için kendi kişisel özelliklerini şirkete kiralamayı kabul etti.

Zuckerberg, Snoop Dogg ve Kendall Jenner gibi tanınmış isimlerin kişisel özelliklerinin sadece soruları yanıtlamakla kalmayıp aynı zamanda eğlence amaçlı da kullanılacağını vurguladı.

Bu yeni yapay zeka destekli robot, ilk aşamada yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılar için aktif olacak.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Meta, yapay zekalı sohbet robotunu tanıttı
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!