featured

Doğalgaz için kasım tarifesi açıklandı : Zam olacak mı?

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), Kasım ayı itibarıyla doğal gazın satış fiyatlarında, sanayi kuruluşları ve mesken aboneleri için tarifelerde herhangi bir değişiklik yapmama kararı aldı.

BOTAŞ’ın resmi internet sitesinde yayınlanan tarife tablosuna göre, Kasım ayında yürürlüğe girecek olan tarifelere göre, hem mesken aboneleri hem de sanayi aboneleri için doğal gaz fiyatlarında sabitlik sürdürülecek.

Mevcut tarifelere göre, BOTAŞ’ın mesken tüketicileri için uygulayacağı doğal gaz satış fiyatı, her 1000 metreküp doğal gaz için 4,080 Türk Lirası olarak belirlendi. Sanayi abonelerinin tarifesi ise kademe 1 için her 1000 metreküp doğal gazda 8,549 Türk Lirası, kademe 2 için ise 11,374 Türk Lirası olarak korunacak.

Elektrik üretim amaçlı kullanılacak doğal gaz için belirlenen tarife ise her 1000 metreküp doğal gaz için 12,000 Türk Lirası olarak ilan edildi.

Doğal gaz fiyat tarifeleri aylık olarak yeniden hesaplanıyor. BOTAŞ’ın resmi internet sitesinde yer alan duyuruda, “Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları temel alındığında, ülkemizde konutlarda hala Ukrayna’dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğal gaz fiyatlarının uygulandığı” vurgulanmıştır.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Doğalgaz için kasım tarifesi açıklandı : Zam olacak mı?
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!