featured

Cumhurbaşkanı seçimi 2. tura kaldı

YSK Başkanı Ahmet Yener’in yaptığı açıklamaya göre, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tura kaldı ve ikinci tur seçimleri 28 Mayıs’ta yapılacak.

Kesin olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 49,51, Kemal Kılıçdaroğlu’nun yüzde 44,88, Sinan Oğan’ın ise 5,47 oranında oy aldığı görüldü. Hiçbir adayın seçilme yeterliliğine ulaşamadığı için ikinci tur seçimleri yapılacak. Oy pusulalarında sıralamada değişiklik olmayacak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan birinci, Kemal Kılıçdaroğlu ikinci sırada yer alacaktır. Propaganda dönemi başlamış durumda.

İkinci tur seçimlerinde, seçime katılmaya hak kazanan adaylardan birinin herhangi bir nedenle seçime katılmaması halinde aday ikamesi için belirlenen süre 15 Mayıs saat 17.00’de sona erecek. Propaganda dönemi başlamıştır. Sandık kurullarının kararları ve tutanaklarına karşı ilçe seçim kurullarına yapılacak itiraz süresi saat 17.00’de sona erecek ve ilçe seçim kurullarınca en geç saat 23.59’a kadar karara bağlanacak.

YSK Başkanı Ahmet Yener, “28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci oylamasının Türk milletine, demokrasisine, Cumhurbaşkanı adaylarına hayırlı olmasını dileriz” şeklinde açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı seçimi 2. tura kaldı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!