featured

Aile destek ödemesi ne zaman yatacak? Eylül ayı aile destek ödemesi yattı mı?

Aile destek ödemeleri, Türkiye’de hane gelirine bağlı olarak ihtiyaç sahibi ailelere sağlanan bir destek programıdır. Bu destek ödemelerinin Eylül ayı için belirlenen tarih henüz açıklanmış değil. Ancak geçmiş aylarda olduğu gibi, Eylül ayı aile destek ödemelerinin genellikle ayın 15’inde hesaplara yatırılması bekleniyor.

Aile destek paketi ödemeleri, hane içindeki kişi başına düşen gelir tutarına göre belirlenir ve her ayın başında gerçekleştirilmesi planlanır. Ancak Eylül 2023 ödemeleri henüz hesaplara yatırılmadı.

Aile destek ödemesinin yatırılacağı kesin tarih henüz belli olmamakla birlikte, geçtiğimiz yıllarda Eylül ayı ödemeleri genellikle 15 Eylül tarihinde hesaplara yatmaya başlamıştı.

Aile destek programına başvuruda bulunmak isteyen kişilerin bazı kriterlere uyum sağlamaları gerekmektedir. Bu kriterler şunlardır:

  • Türk vatandaşı olmamak,
  • Mavi Kart sahibi olmak,
  • Yerleşim adresinin yurt dışında olması,
  • 18 yaşından küçük olmak,
  • Hanesinde memur, kamu işçisi, noter veya muhtar olarak çalışan kişi ya da kişilerin bulunmaması,
  • Yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan ya da özel sandıklar kapsamında olan kişilerin hane içinde bulunmaması.

Ayrıca, başvuru yapacak kişilerin cezaevi veya tutukevinde bulunmamış olmaları, öğrenci yurtlarında kalmamış olmaları, yetiştirme yurdu gibi bakım kurumlarında bulunmamış olmaları ve zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaş statüsündeki askerler olmamaları gerekmektedir. Bu kriterlere uyan başvuru sahipleri, aile destek programı kapsamında değerlendirilebilirler. Ancak bu programdan yararlanmak isteyenlerin, güncel başvuru koşulları ve tarihleri için resmi kaynakları takip etmeleri önemlidir.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Aile destek ödemesi ne zaman yatacak? Eylül ayı aile destek ödemesi yattı mı?
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!