featured

24 Kasım’da öğretmenler ikramiye alacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, muhalefetin 24 Kasım’da öğretmenlere ikramiye verilmesi çağrısına cevap verdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) AK Parti grup toplantısı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Tekin, öğretmenlerin talepleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Tekin, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlere verilecek olan 1 maaş ikramiye talebi üzerine, “Maliye Bakanlığı ile istişare halinde öğretmen arkadaşlarımızın ekonomik problemlerini çözmeye çaba sarf ediyoruz. Cumhurbaşkanımız ve Maliye Bakanımız tarafından duyurulacak bir gelişme olursa kamuoyuyla paylaşılacaktır. Öğretmen arkadaşlarımızın özlük haklarıyla ilgili bütçe sınırları içinde yapabileceğimiz her şeyi yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Ayrıca, sözleşmeli öğretmenlerle ilgili olarak Bakan Tekin, bu öğretmenlerin ayrı bir kategori olmadığını ve sürelerini tamamladıktan sonra kadroya geçtiklerini belirtti.

Bakan Tekin, öğretmen atamaları konusundaki soruya ise, “Mutlaka olacak. Tarih olarak, bütçenin Genel Kurul’dan geçmesini bekliyoruz. Bütçede kamuya alınacak toplam personel sayısını bakanlıklar arasında dağıtıyorlar. Biz de kendi adımıza düşen kontenjanı nasıl değerlendireceğimizi ondan sonra belirleyeceğiz” şeklinde yanıt verdi. Ayrıca, ücretli öğretmenler için ek ders ücretlerinde yüzde 25 civarında bir artış sağlandığını da ekledi.

24 Kasım’da öğretmenler ikramiye alacak mı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!