featured

Putin, Rusya’da artan üretime rağmen ilaç fiyatlarının yükseldiğini belirtti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesinde ilaç üretiminin önemli oranda artış gösterdiğini ifade ederek, “Ancak bazı ilaçlarda açık var ve fiyatlar arttı. Zamanında, belirli dönemlere yönelik stok oluşturulması gerekiyor.” diye belirtti.

Putin, başkent Moskova’da hükümet yetkilileriyle yaptığı görüşmede, ülkede ilaç sektörüne yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Rus yapımı ilaçların, ülkedeki pazarda yüksek paya sahip olduğuna değinen Putin, “Geçen yılın ilk üç çeyreğinde ilaç üretimini yüzde 22 artırdık ve pazarın yüzde 60’ı Rusya’da üretilen ilaçlara ait.” dedi.

Ülkedeki ilaç fiyatlarının buna rağmen arttığına değinen Putin, “Ancak bazı ilaçlarda açık var ve fiyatlar arttı. Zamanında, belirli dönemlere yönelik stok oluşturulması gerekiyor.” diye belirtti.

Putin, Rusya’nın dünyanın en büyük doğal gaz üreticilerinden biri olduğunu ifade ederek, “Doğal gazı, yüksek talebin olduğu kış ve sonbahar dönemlerini geçirmek için yeraltı depolama tesislerine pompalıyoruz. Perakende sektörü için de aynısını yapıyoruz. İlaç sanayisinde elbette farklı nüanslar var ancak aynı yaklaşım sergilenebilir.” şeklinde konuştu.

Söz konusu yaklaşımın ilaç pazarını daha dengeli bir hale getireceğini söyleyen Putin, Rusya’nın ilaç ithalatında kısıtlamalar uygulamadığını ve çok sayıda yabancı şirketle ortak çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Putin, Rusya’da artan üretime rağmen ilaç fiyatlarının yükseldiğini belirtti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!