featured

Goldman Sachs: 2023 emtiaların yılı olacak

ABD’li dev banka Goldman Sachs, emtiaların 2023 senesinde diğer varlık sınıflarından daha iyi getiri sağlayacağını söyledi.

Küresel enflasyon sorunu devam ederken Goldman Sachs yeni bir görüşü ortaya koydu. Goldman Sachs analistleri, emtiaların 2023 senesinde diğer varlık sınıflarının üzerinde getiri sağlayacağını söyledi. Küresel makroekonomik ortamda temel değişiklikler ve düşük stokların emtiaların yüksek toplam getiri sağlayabileceğini ifade eden Goldman Sachs analistleri gelecek 3, 6 ve 12 aylık dönemde S&P GSCI Emtia Endeksi’nde yüzde 9,9, yüzde 17,3 ve yüzde 31,2 getiri tahmin etti. Analistler 12 aylık dönemde enerjiden yüzde 46,9, endüstriyel metallerden yüzde 29,67 ve de kıymetli metallerden yüzde 5,7 artış beklediklerini belirttiler.

Analistler petrol fiyatlarının gerçek değerini yansıtmadığını, Rusya’nın üretimi düşürmesine karşın fiyatların yükselmediğini, Çin’in yeniden ekonomisini açmasıyla birlikte oyun değiştirici bir etken olduğunu, petrol, rafine petrol ürünleri, LNG ve soya fasulyesi gibi emtiaların Çin’in talebinden etkileneceğini ifade ettiler.

Goldman Sachs: 2023 emtiaların yılı olacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!