featured

Petrokent (PKENT) hisselerinde vurgun mu yapılıyor?

HABERBORSA.COM.TR ‘NİN HABERİNE GÖRE

PETROKENT TURİZM A.Ş. (PKENT)’ DE BÜYÜK VURGUN

Son dönemin en çok yükselen hisse senetlerinden birisi olan Petrokent Turizm (PKENT) %2300 bedelsiz sermaye artırımı açıkladıktan sonra yaklaşık olarak hisse değeri %600 prim yaptı.

Uzmanlar, ‘Günümüz piyasasında bu değerler çok büyük finansal operasyonlar olmadıkça pek mümkün değil.’ yorumlarını yapıyor.

PKENT ile alakalı araştırma yapıldığında bir finansal operasyonun aşikar olduğu kulislerde dönen bilgiler arasında.

PKENT’E OPERASYON YAPANLAR KİMLER?

Kulislerde dönen bilgilere göre, bu denli büyük bir operasyonu yapmak için çok büyük bir finansal kaynak ve içeriden bilgi alma imkanı geriyor.

Zira manipülatörler, bu tarz operasyonları yapmadan önce patron ile anlaşmaya uğraşırlar. Ve bu denli büyük operasyon için çok ciddi finansal kaynak bulmak için çabalarlar.

PKENT OPERASYONUNU BU DENLİ ÖZEL KILAN NEDİR?

PKENT hisse senedinde, içerden bilgi aldığı söylenen kişiler hisseleri önceden toplamışlardı.

Hisseyi toplayanlar şirketin bedelsiz sermaye artışı kararı açıklayacağını biliyorlardı. Bu sebepten de, hissenin prim yapmaya müsait olduğunu görmelerinden dolayı, piyasada gezen senetleri toplamaya başlamışlardı.

Peki kimdir bu operasyonu yapanlar, hadi gelin şimdi açıklayalım…

Uzmanların görüşü şu yönde; ” Bu denli büyük bir operasyonu Türkiye borsasında yapabilecek birkaç borsacı vardır. Zira bu denli büyük bir operasyon için gerek finans gerek iş dünyasında güçlü olmanız gerekir.”

Biz de, bu görüşün üzerinden yaptığımız araştırmalar sonucunda E. Ç. isimli pek çok defa çeşitli cezalar almış, sicili kabarık bir borsacıya rastladık.

E.Ç. KİMDİR?

Kulislerde dönen bilgilere göre, E. Ç. Türkiye borsasının en büyük manipülatörlerinden birisi olarak biliniyor. Pek çok büyük operasyonda imzası olan E. Ç‘nin, çok kirli bir geçmişi olduğu belirtiliyor.

SPK’NIN OPERASYONA TEPKİSİ MERAK EDİLİYOR

İşlemleri yapan yatırımcılara herhangi bir ceza gelmemesi dikkatleri Sermaye Piyasası Kurulu’nun üzerine çekti. Yatırımcılar tepkilerini sosyal medyadan dile getirmeye devam ediyorlar.

OPERASYON GÖRÜNTÜSÜ AŞAĞIDA BELİRTİLMİŞTİR:

Petrokent (PKENT) hisselerinde vurgun mu yapılıyor? 1

1 nolu noktada başlayan manipülasyon payların tek elde toplanmasının ardından 2 nolu noktaya kadar yukarı sürülmüş, ardından manipülatör elini boşaltmaya başlayınca hisse taban taban düşmeye başlamıştır.

Petrokent (PKENT) hisselerinde vurgun mu yapılıyor?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!