featured

IMF’den Kripto için Küresel Düzenleme Çağrısı

Uluslararası Para Fonu (IMF), dünyanın dört bir yanındaki finansal düzenleyicileri kripto varlıklar için global bir düzenleme geliştirmek üzere bir araya gelmeye çağırdı.

Eylül ayının başlarında Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, IMF yetkilileriyle gerçekleştirdiği toplantıda, IMF’nin kripto varlıklarının küresel düzenlemesinde yol göstermesi gerektiğini belirtmişti. Bir süredir sessiz kalan IMF’den kripto düzenlemelerine ilişkin bir adım geldi.

IMF, Kripto Düzenlemesi için Finansal Düzenleyicilere Sesleniyor

Uluslararası Para Fonu (IMF), uluslararası düzenleyicileri, küresel bir düzenleyici çerçeve geliştirilmesi amacıyla bir araya getirmek istiyor.

IMF’nin Para ve Sermaye Piyasaları departmanının müdür yardımcıları olan Aditya Narain ve Marina Moretti, küresel bir çerçevenin, piyasalara düzen getireceğini, tüketici güvenini artıracağını ifade etti. Ayrıca, izin verilenlerin sınırlarının çizilmesi ve faydalı yeniliklerin sürmesi için güvenli bir alan sağlanması gerektiğini dile getirdi.

Narain ve Moretti yaptığı açıklamada, kripto şirketlerinin titiz bir düzenlemeye sahip olmayan ve dostça bir politika izleyen yargı bölgelerini tercih ettiğini belirtiyor.

IMF, ulusal düzenleyicilerin, farklı düzenleyici çerçevelere kilitlenmesini önlemek için küresel bir tepkinin er ya da geç yapılması gerektiğini de vurguladı.

IMF’den Kripto için Küresel Düzenleme Çağrısı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!