featured

ŞOK Marketler (SOKM) İstegelsin’i satın aldı

Şok Marketler Ticaret A.Ş. (SOKM), 16 Nisan 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, Future Teknoloji Ticaret A.Ş.’nin hisselerinin satın alınması hakkında açıklamada bulundu.

Şirketin e-ticaret kanalındaki büyümesine katkı sağlamak ve yeteneklerini geliştirmek amacıyla, önemli bir marka bilinirliğine sahip İstegelsin markasıyla tanınan Future Teknoloji Ticaret A.Ş.’nin ödenmiş sermayesinin %100’ünü satın alma kararı alındı.

Yönetim Kurulu tarafından, bağımsız üyelerin olumlu oyuyla 16 Nisan 2024 tarihinde alınan karar doğrultusunda, KPMG Yönetim Danışmanlığı A.Ş.’ye değerleme çalışması yaptırıldı.

Değerleme çalışmaları sonucunda, KPMG Yönetim Danışmanlığı A.Ş.’nin 16 Nisan 2024 tarihli ve 202401K12826979 numaralı değerleme raporuna göre, Şirketin değeri 190,0 Milyon TL ile 303,3 Milyon TL arasında değişen bir değer aralığında belirlendi. Ortalama olarak bu değer aralığının orta noktası olan 244,9 Milyon TL olarak saptandı.

İşlem fiyatı, değerleme raporundaki orta noktaya %10 iskonto uygulanarak pazarlık usulü ile 220 Milyon TL olarak belirlendi. Future Teknoloji Ticaret A.Ş.’nin ödenmiş sermayesinin %100’ünü temsil eden paylar için pay alım sözleşmesi imzalandı.

Future Teknoloji Ticaret A.Ş.’nin finansal borcu olmadığı belirtildi. Ancak, söz konusu işlemin yatırım kararını ve pay değerini etkileyebilecek nitelikte olması nedeniyle, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumlar Tebliği’nin 6. maddesi kapsamında, taraflar arasında somut bir gelişme oluncaya kadar ertelendiği ifade edildi.

ŞOK Marketler (SOKM) İstegelsin’i satın aldı
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!