featured
  1. Haberler
  2. Kap Bildirimleri
  3. Naturelgaz’dan (NTGAZ) yüzde 200 bedelsiz sermaye artırımı kararı

Naturelgaz’dan (NTGAZ) yüzde 200 bedelsiz sermaye artırımı kararı

Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş. (NTGAZ), 28 Mayıs 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bir duyuruyla bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını bildirdi.

Şirketin açıklamasında, 3.500.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde bulunan 230.000.000 TL çıkarılmış sermayesinin, tamamı iç kaynaklardan karşılanmak üzere %200 oranında artırılarak 690.000.000 TL’ye çıkarılmasına karar verildiği belirtildi. Bu artışla, sermaye 460.000.000 TL artırılmış olacak.

Bu hamle, Naturelgaz’ın finansal yapısını güçlendirme ve şirketin büyüme stratejilerini destekleme amacı taşıyor. Yapılan açıklamada, sermaye artırımının tamamının iç kaynaklardan karşılanacağı vurgulandı.

Naturelgaz, enerji sektöründeki etkinliği ve sürdürülebilir büyüme hedefleri doğrultusunda bu tür finansal düzenlemelerle operasyonel kapasitesini artırmayı planlıyor. Sermaye artırımının, şirketin piyasa değerine olumlu yansıması ve yatırımcı güvenini pekiştirmesi bekleniyor.

Bu gelişmelerle birlikte, Naturelgaz’ın sektördeki konumunu daha da sağlamlaştırarak gelecekteki projelerine yönelik kaynaklarını artırması hedefleniyor.

Naturelgaz’dan (NTGAZ) yüzde 200 bedelsiz sermaye artırımı kararı
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!