featured

Alarko Holding’den (ALARK) 5 milyar TL’lik yatırım

Alarko Holding A.Ş. (ALARK), Kazakistan Cumhuriyeti Çimkent Valiliği ile yapılan yeni bir yatırım anlaşmasıyla ilgili olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) 12 Haziran 2024 tarihinde bir bildirimde bulundu. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Çimkent şehrinde bulunan 2.084,50 dönüm alan üzerine sera kompleksi inşası için bir yatırım projesinin hayata geçirileceği belirtildi.

Anlaşma kapsamında, söz konusu arazinin geçici tahsisinin bedelsiz olarak yapıldığı ve belirlenen yükümlülüklerin yerine getirilmesi şartıyla arazinin mülkiyetinin de bedelsiz olarak devredileceği ifade edildi. Yatırım sözleşmesi çerçevesinde, Alsera Kz tarafından KDV Hariç 69.898.627.000 Tenge tutarında (yaklaşık 5 milyar TL güncel kur ile) yatırım yapılacağı bildirildi.

Bu gelişme, Alarko Holding’in Kazakistan’daki varlığını ve bölgedeki yatırım stratejisini güçlendirmek adına önemli bir adım olarak değerlendirilmekte. Şirket, söz konusu projenin hayata geçirilmesiyle birlikte bölgedeki ekonomik etkileşimini artırarak sürdürülebilir büyüme hedeflerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Alarko Holding’den (ALARK) 5 milyar TL’lik yatırım
Yorum Yap
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!