featured

WhatsApp, Mac beta sürümünü tüm kullanıcılara açtı

Dünyanın en çok popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, geçen  yazdan beri bir Mac uygulaması üstünde çalışıyor. Bugün ortaya çıkan bilgilere göre uygulamanın beta sürümü artık denemek isteyen tüm WhatsApp kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

WhatsApp, özgün Mac beta sürümünü bugün açtı

WaBetaInfo’nun bildirdiğine göre WhatsApp’ın yerel bir sürümünü bekleyen Mac kullanıcıları artık sorunsuz olarak indirebilir. Bu yeni uygulama, Mac donanımı adına optimize edildi. Bunun yanı sıra Mac Catalyst ile oluşturuldu. Bundan dolayı da mevcut web sürümünden daha hızlı ve verimli bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Ayrıyeten bu sürüm sayesinde kişileri ve etkileşimleri bir bakışta görmeniz mümkün. Bunun yanında sohbetler, aramalar, arşivlenmiş ve yıldızlı mesajlar arasında kolayca geçiş yapmak için üç panelli yeni bir arayüze sahip olursunuz.

Yeni WhatsApp beta sürümü, geliştiricilerin iOS uygulamalarını macOS’a taşımasına veya her iki platformda da çalışabilen bir sürüm oluşturmasına izin veriyor. Mac, Catalyst üstünde geliştirildiği için bu, uzun zamandır beklenen sürümün iOS’a geleceği yönünde de umut veriyor.

Özgün macOS uygulaması, birkaç aydır TestFlight’ta var. Fakat bu, test kullanıcıları için sadece sınırlı bir alan sunmakta. Bugün itibariyle WhatsApp, tam bir beta sürümünde yer alıyor. WhatsApp internet sitesi üzerinden uygulamayı indirebilirsiniz.

Bunların yanında WhatsApp, başka yeniliklerle de karşımıza çıkıyor. Bunlardan bir tanesi yakın zamanda kullanıcıların orijinal kalitede fotoğraf göndermeleri oluyor. Şu anda platformda fotoğraf gönderdiğiniz zaman bir sıkıştırma oluyor. Bu da fotoğrafın kalitesini olumsuz yönde etkiliyor. Yeni özellik ise bunun önüne geçecek.

WhatsApp, Mac beta sürümünü tüm kullanıcılara açtı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!