featured

Instagram’da yeni dönem

Instagram, yaptığı açıklamada platforma ‘Sessiz Mod’ isimli bir özellik getirdiğini açıkladı. Bu modun, uygulama kullanımına ara vermek isteyen kullanıcılar için oldukça faydalı olabileceği görüldü.

‘Sessiz Mod’, gelen bildirimleri susturabilecek ve DM’leri de otomatik olarak cevaplayacak. Ayrıca durumunuzu sessiz modda olarak yaparak uygulamada aktif olmadığınızı arkadaşlarınıza bildirebilecek. Şirket, özelliğin gece geç saatlerde uygulamada zaman geçirenlerin işine yarayabileceğini düşünüyor.

İçerik gizlenebilecek

Instagram, kullanıcıların gördükleri içerikler üstünde daha fazla kontrol sahibi olması için de bir özellik getirdiğini söyledi. Artık, keşfet kısmında görmek istemediğini birden fazla içeriği aynı anda seçerek gizleyebileceksiniz.

Özelliği kullanmak adına keşfet kısmından bir gönderiyi seçip, ‘İlgilenmiyorum’ butonuna basmanız, daha sonrasında ise alt kısımda yer alan bölümdeki ‘Diğerlerini gizle’ seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Çocukların güvenliği adına özellik

Son olarak Instagram, ebeveynlerin gençlerin uygulamayı kullanımı konusunda daha bilgili olmasını da sağlamak için yeni bir özellik de getirdi. Artık ebeveynler, çocuklarının engellediği hesapları görebilecek.

Instagram’da yeni dönem

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!