featured

TMO fındık alımlarına başlayacağı tarihi duyurdu: Fındık alım fiyatlarında detaylar belirlendi!

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), kabuklu fındık alımlarına 22 Ağustos tarihinde randevulu olarak başlayacak.

TMO’nun internet sitesinde yayımlanan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fındık üreticilerinin depolama ve finansman ihtiyaçlarının karşılanması ile pazarlama kaynaklı yaşanabilecek sorunların giderilmesi amacıyla TMO kabuklu fındık alım fiyatlarını hasat dönemi öncesinde açıkladığı hatırlatıldı.

Duyuruya nazaran, 2022/2023 sezonu kabuklu fındık alım fiyatları, yüzde 50 sağlam iç fındık esasına göre, kilogram başına Giresun kalite adına 53 lira, Levant kalite adına 52 lira ve Sivri kalite adına 51 lira olacak.

Tarım ve Orman Bakanlığının üreticilere vereceği alan bazlı, mazot ve gübre destek ödemeleri ile beraber ortalama fiyat kilogram başına 54 lira olacak. Yüksek randımanlı fındığa randıman farkı ilave edilecek.

Her türlü teknik altyapı, depolama, personel ve finansman hazırlıklarını tamamlayan TMO, kabuklu fındık alımlarına 22 Ağustos’ta randevulu olarak başlayacak.

Üreticiler, 15 Ağustos’tan itibaren TMO iş yerleri ile “tmo.gov.tr” adresi üstünden randevularını alabilecek.

TMO’ya ürün teslim ederken üreticilerin rutubetten ötürü sorun yaşamamaları adına ürünlerini kurutmaya özen göstermeleri gerekiyor.

TMO fındık alımlarına başlayacağı tarihi duyurdu: Fındık alım fiyatlarında detaylar belirlendi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!