featured

Real Madrid, Şampiyonlar Ligi’nden men edilme riski ile karşı karşıya!

Avrupa Süper Ligi projesinin Barcelona ve Juventus ile beraber başlıca organizatörlerinden olan Real Madrid, UEFA Şampiyonlar Ligi’nden men edilmeye dair olası bir cezaya hazırlanıyor. 14 defa kazandığı kupa ile Şampiyonlar Ligi’nin en başarılı takımı konumunda olan Real Madrid’in organizasyondan men edilmesi ihtimali, daha muhtemel bir hal almış durumda ki İspanyol devi de bu durum için hazırlıksız yakalanmak istemiyor.

2023 yılının başında duyurulacak

Real Madrid’in yürüttüğü projeye yönelik Avrupa Birliği Adalet Divanı’ndaki davanın kararı, büyük kulüpleri Şampiyonlar Ligi’nden men bırakabilir. Avrupa Birliği Adalet Divanı, ceza kararını 2023 yılının başında duyuracak.

Aralık ayındaki karar ışık olabilir

Avrupa Birliği Adalet Divanı, nihai ceza kararını 2023 yılının başında verecek olsa da Aralık ayı kritik bir öneme sahip. Çünkü başsavcının bağlayıcı olmayan görüşü belirlenecek. Avrupa Birliği Adalet Divanı’nın bu görüşle aynı doğrultuda olma ihtimali yüksek bulunuyorken Madrid kulübünün Şampiyonlar Ligi’nden üç sezon men edilmesi gibi bir yasakla karşı karşıya kalabileceği ortaya çıkıyor.

Real Madrid kendini hazırladı

Real Madrid, olası cezaya yönelik önlemler alarak ekonomik anlamda sağladığı tasarruf ile birlikte kasasını dolu tutmayı başardı. Vozpopuli’ye göre kulübün önlem amaçlı kasasında 780 milyon Euro’su yer alıyor.

Hiç gelir elde etmeden bir sezonu tamamlayabilir

Real Madrid, kemer sıkma politikasını ve mevcut harcama seviyesini koruyarak hiç gelir elde etmeden tüm bir sezonu tamamlama şansına sahip bulunuyor.

Real Madrid, Şampiyonlar Ligi’nden men edilme riski ile karşı karşıya!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!