featured

Rekabet Kurumu, BluTV’nin satışını onayladı

Rekabet Kurumu, BluTV İletişim ve Dijital Yayın Hizmetleri AŞ’nin hisselerinin Warner Bros. Discovery, Inc. tarafından devralınmasını onayladı. Kurulun internet sitesinde yer alan duyurulara göre, BluTV İletişim ve Dijital Yayın Hizmetleri AŞ’nin hisseleri, Discovery Medya Hizmetleri Ltd. Şti aracılığıyla nihai olarak Warner Bros. Discovery, Inc. tarafından devralınacak.

Ayrıca, Bain Capital Investors L.L.C. tarafından kontrol edilen BCPE Ulysses Intermediate, Inc. ve iştiraklerinin ortak kontrolünün, PE Vulcan BP Holdings, L.P. aracılığıyla Platinum Equity Group tarafından devralınması işlemi de Rekabet Kurumu tarafından onaylandı.

Shell Company Of Türkiye Limited Merkezi Londra Türkiye Şubesi, THY Opet Havacılık Yakıtları AŞ ve BP Petrolleri AŞ arasında imzalanan Antalya, Bodrum-Milas ve İzmir Adnan Menderes havalimanlarını kapsayan Türk Hava Meydanlarında Depolama ve Uçaklara Yakıt İkmali İçin Ortak Havacılık Operasyon Sözleşmesi kapsamında BP Petrolleri AŞ’ye ait katılım payı ve bağlantılı varlıkların, THY Opet Havacılık Yakıtları AŞ tarafından ön alım hakkının kullanılması suretiyle devralınması işlemi de Rekabet Kurumu tarafından uygun bulundu.

Rekabet Kurumu, BluTV’nin satışını onayladı
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!