featured

Binance Kanada’dan çekiliyor

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Kanada’daki sıkılaşan düzenlemeler nedeniyle ülkedeki faaliyetlerini sonlandırma kararı aldığını duyurdu.

Binance tarafından yapılan açıklamada, Kanada pazarından “proaktif olarak” çekilecekleri ve diğer önde gelen kripto para şirketlerine katılacakları belirtildi. Açıklamada, Kanada’da sabitkoinler ve kripto borsalarına sağlanan yatırımcı limitleri ile ilgili yeni düzenlemenin, Binance için artık dayanılamaz hale geldiği ifade edildi.

Bununla birlikte, Binance’in Kanadalı kullanıcılarını korumak için diğer makul yolları araştırdığı sürece bu kararı ertelediği belirtildi. Ancak, böyle bir yolun olmadığının görülmesi üzerine Kanada pazarından çekilme kararı alındığı kaydedildi.

Ayrıca, Binance’in Kanada’da kalan diğer kullanıcılarının hesaplarının bu karardan nasıl etkileneceğine dair kapsamlı bilgilerin yer aldığı bir e-posta alacakları bildirildi.

Binance’in yeni düzenlemeyi haklı bulmasa da, özenli ve kapsamlı bir düzenleyici çerçeve hedefleyen Kanadalı düzenleyicilerle ilişki kurmaya devam etmeyi umdukları açıklandı. Açıklamada, “Kanadalı kullanıcılar daha geniş bir dijital varlık paketine erişme özgürlüğüne sahip olduklarında, pazara bir gün geri döneceğimize eminiz.” ifadesine yer verildi.

Son aylarda Kanada, kripto varlık ticaret platformları için düzenlemeleri sıkılaştırmıştı.

Binance Kanada’dan çekiliyor

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!