featured
  1. Haberler
  2. Kap Bildirimleri
  3. Yeni yatırım yolda : Yatırımcı yüzde 41 kazandı

Yeni yatırım yolda : Yatırımcı yüzde 41 kazandı

Döktaş Dökümcülük Ticaret ve Sanayi A.Ş. (DOKTA), 16 Kasım 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki alüminyum döküm tesislerine yönelik yeni bir yatırım başlattığını duyurdu.

Şirket, planladığı yaklaşık 20 milyon avro değerindeki yatırımıyla ilgili detayları paylaştı. Döktaş Dökümcülük Ticaret, alüminyum döküm tesislerinin müşteri anlaşmalarına bağlı olarak gelen talepleri karşılamak amacıyla, ağırlıklı olarak elektrikli ve hibrit araçlar kapsamındaki işlere odaklanacak. Şirketin KAP üzerinden yapılan açıklamasına göre, makine, ekipman, bina ve inşaat yatırımlarına başlanmış olup, büyük ölçüde gelecek yıl faaliyete geçmesi planlanan yatırım süreciyle ilgili kamuya düzenli olarak bilgilendirme yapılacak.

Şu an itibariyle DOKTA hisse fiyatı 43,68 TL ve son 24 saatlik işlem hacmi 83.160.110,00 TL olarak gerçekleşti. DOKTA hissesi bugün yüzde 2,78 artarken, haftalık kazanç yüzde 14’e, aylık kazanç ise yüzde 12,24’e ulaştı. Yıllık verilere göre ise son bir yılda DOKTA, yatırımcısına yüzde 41,23’lük bir kazanç sağladı. Şirketin gelecek yıl faaliyete geçmesi planlanan yeni yatırımıyla ilgili gelişmeler kamuoyuyla düzenli olarak paylaşılacak.

Yeni yatırım yolda : Yatırımcı yüzde 41 kazandı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!