featured

Sanayi devinden rekor iş anlaşması : 820 bin euro

Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEKAG), 16 Kasım 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamayla, heyecan verici bir gelişmeyi duyurdu.

Şirket, bugün imzalanan Kırma Eleme Tesisi Satış Sözleşmesi ile yeni bir iş anlaşması yapmıştır. Bu anlaşma kapsamında Meka Beton, 820.000 Euro tutarında bir kazanç elde etmeyi hedeflemektedir.

Yapılan Kamuyu Aydınlatma Platformu açıklamasında, şirketin %100 hissesine sahip olduğu bağlı ortaklık olan Meka İthalat İhracat Pazarlama ve Ticaret A.Ş. ile yurt dışında yerleşik bir şirket arasında imzalanan sözleşme ile ilgili detaylar paylaşıldı. Sözleşme kapsamında, tesisin dizayn, üretim, sevkiyat ve montaj işlemlerinin Mart 2024 tarihine kadar tamamlanması planlanmaktadır.

Şirket, bu yeni iş anlaşmasıyla birlikte cirosunu artırarak karlılığını güçlendirmeyi amaçlamaktadır. MEKAG hisse fiyatı bugün itibariyle 67,95 TL olarak kaydedilmiş olup, son 24 saatlik işlem hacmi 106.578.693,00 TL’dir. Hisse fiyatındaki günlük artış yüzde 6,76 olarak gerçekleşirken, haftalık kazanç yüzde 5,85’e ve aylık kazanç ise dikkat çekici bir şekilde yüzde 104,15’e ulaşmıştır. Meka Beton, bu güçlü performansıyla yatırımcılarının dikkatini çekmeye devam ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Sanayi devinden rekor iş anlaşması : 820 bin euro
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!