featured

Yatırımcıya yüzde 1417 kazandırdı : Şimdi yasak geldi

Borsa İstanbul, Sönmez Pamuklu Sanayii A.Ş. (SNPAM.E) paylarıyla ilgili tedbirlerini güncelledi. BIST, SNPAM.E paylarında işlem hacmi ve fiyat hareketlerindeki dalgalanmalar nedeniyle gözetim tedbirleri uygulayacak.

21 Kasım 2023 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde Borsa İstanbul, SNPAM.E paylarında 1 aylık bir süre boyunca “Depo Şartı” tedbiri uygulayacak. Bu tedbir, payın alım satımında belirli koşulların sağlanmasını gerektirecek.

Bununla birlikte, SNPAM.E payları üzerinde zaten uygulanan “Emir Paketi” tedbiri de 20 Aralık 2023 tarihine kadar uzatıldı. Bu tedbir, piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin yasaklanması, emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması gibi önlemleri içeriyor.

Borsa İstanbul, gözetim tedbirlerinin, payın işlem gördüğü pazarın veya platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirildiğini ve tedbir süresinin sonuna kadar geçerli olacağını belirtti.

SNPAM, imalat, tekstil, giyim eşyası ve deri sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirket olarak son 6 ayda BIST’te önemli bir yükseliş gösterdi. 22 Mayıs’ta 12,65 TL’den işlem gören payları, 21 Kasım itibariyle 192,00 TL seviyesinden alıcı bekliyor. SNPAM, 22 Mayıs ile 18 Ağustos tarihleri arasında yüzde 74,07 oranında kazanç elde ederken, 18 Ağustos’tan 21 Kasım’a kadar ise yüzde 771,83 oranında değer kazanarak yatırımcılarına büyük bir getiri sağladı.

Ancak, son 6 ayda toplamda yüzde 1.417,79 oranında bir kazanç elde eden şirket, BIST tarafından “Depo Şartı” tedbiri ile kısıtlanmış durumda. Bu tedbir, payın değer kazanmasının ardındaki dalgalanmaları kontrol altına almayı amaçlıyor.

Yatırımcıya yüzde 1417 kazandırdı : Şimdi yasak geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!