featured

Şirket yeni anlaşma yaptı : Taşınmazlar yeniden değerlenecek

İndeks Bilgisayar (INDES), şirketin mevcut gayrimenkullerinin değerlerini belirlemek amacıyla Kale Taşınmaz Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. ile anlaşma imzaladı.

INDES tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada, şirketin finansal bilgilerini daha şeffaf hale getirme hedefi doğrultusunda, TMS 16 Maddi Duran Varlıklar ve TMS 40 Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller standartları çerçevesinde hareket edildiği belirtildi. Bu kapsamda, yatırım amaçlı gayrimenkullerin ve maddi duran varlıklarda bulunan arsa ve binaların 31 Aralık 2023 tarihi itibariyle gerçeğe uygun değer yöntemi ile değerlendirilmesi için Kale Taşınmaz Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. ile anlaşma imzalandığı ifade edildi.

INDES hisse fiyatı bugün 27,02 TL seviyesinde işlem görürken, son 24 saatteki işlem hacmi 57.639.796,00 TL olarak kaydedildi. INDES hissesindeki günlük artış yüzde 2,11 olarak gerçekleşirken, haftalık kazanç yüzde 12,66’ya ve aylık kazanç yüzde 16,14’e ulaştı. Yıllık bazda değerlendirildiğinde ise son bir yılda INDES BILGISAYAR hissesi yatırımcısına yüzde 60,69 kazandırdığı görüldü. Şirketin aldığı değerleme hizmetinin, yatırımcılar ve mali tablo kullanıcıları için daha detaylı ve güvenilir bilgiler sunma amacını taşıdığı vurgulandı.

Şirket yeni anlaşma yaptı : Taşınmazlar yeniden değerlenecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!