featured

Yatırımcıları Şaşırtan Gelişme : Otto Holding’in Üst Pazar Başvurusu Neden Reddedildi?

Otto Holding A.Ş. (OTTO), bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı duyuruda, Üst Pazar’a geçiş başvurusunun reddedilmesi üzerine şirket tarafından açıklama yapıldığını duyurdu.

Açıklamada, 13/07/2023 tarihli başvurunun red gerekçesinin net olarak anlaşılamadığı ve Borsa İstanbul’dan ilgili bilgi ve belgelerin talep edildiği belirtilerek, “Yakın İzleme Pazarı’nda işlem gören paylarımızın Üst Pazar’a geçiş talebimizin reddedilmesi” kararının 14/11/2023 tarihinde kendilerine iletilmiş olduğu ifade edildi. Şirket, karara ilişkin detayların anlaşılabilmesi için Borsa İstanbul’dan gerekli belgelerin alınmasını talep etti. Bilgi ve belgelerin değerlendirmesinin ardından Yönetim Kurulu tarafından yapılacak itirazın kamuoyuyla paylaşılacağı belirtildi.

Güncel olarak, OTTO hisse fiyatı 349 TL ve son 24 saatteki işlem hacmi 13.311.398,00 TL olarak gerçekleşti. OTTO HOLDING hissesi bugün yüzde 9,95 değer kazanırken, haftalık kayıp yüzde 4,81 ve aylık kazanç yüzde 14,14 olarak kaydedildi. Yıllık verilere göre ise son 1 yılda OTTO HOLDING, yatırımcısına yüzde 917,94 kazanç sağladı.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Yatırımcıları Şaşırtan Gelişme : Otto Holding’in Üst Pazar Başvurusu Neden Reddedildi?
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!