featured

Mia Teknoloji’den Dev AR-GE Projesi : TripyLink Projesi Onaylandı

Mia Teknoloji (MIATK), Tripy Mobility Teknoloji’nin bağlı ortaklıklarından biri olan TripyLink projesinin Gazi Üniversitesi Teknopark Yönetimi tarafından onaylandığını duyurdu.

Mia Teknoloji (MIATK), hızlı kentsel büyüme ve nüfus artışının şehirlerdeki ulaşım ve lojistik sektöründeki zorlukları azaltma amacıyla Tripy Mobility Teknoloji A.Ş.’nin AR-GE birimi tarafından geliştirilen “Mobilite ve Depo Yönetimi Süreçlerinin İyileştirilmesi” (TripyLink) projesinin Gazi Üniversitesi Teknopark Yönetimi tarafından onaylandığını açıkladı.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada, proje bütçesinin 6.200.000 TL olduğu ve mobilite ve depo yönetim sistemi ile çevre dostu elektrikli ulaşım araçlarının lojistik ve depolama süreçlerine entegre edilmesinin hedeflendiği belirtildi. Ayrıca, araçların kentsel lojistik ve mal taşımacılığının karbon ayak izini azaltarak çevre dostu bir çözüm sunmayı amaçladığı vurgulandı.

Açıklamada, MIATK hissesinin güncel fiyatına dair bilgiler de paylaşıldı. Bugünkü fiyatı 728 TL olan MIATK hissesi, son 24 saat içinde 2.552.674.454,00 TL işlem hacmiyle işlem gördü. Hisse değeri bugün yüzde 6,73 düşüş kaydederek haftalık kazanç yüzde 5,28, aylık kazanç ise yüzde 42,65 olarak gerçekleşti. Yıllık verilere göre ise son 1 yılda MIATK, yatırımcısına yüzde 457,9 kazanç sağladı.

Mia Teknoloji’den Dev AR-GE Projesi : TripyLink Projesi Onaylandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!