featured

Turkcell Yatırımcılarına Müjde : Ankara’daki Dev Güneş Enerji Santrali Yola Çıktı

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. (TCELL), Ankara’da gerçekleştirmeyi planladığı Güneş Enerji Santrali (GES) projesi için Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nden olumlu bir karar aldı. 16 Kasım 2023 tarihinde duyurulan açıklamaya göre, Ankara ili Polatlı ilçesindeki 200.120,31 m²’lik alanda, 193.237,36 m²’lik uygulama alanında hayata geçirilecek GES projesi, toplam 16,01 MWm / 13,6 MWe kapasitesine sahip olacak.

ÇED Raporu İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından detaylı bir şekilde değerlendirilen proje, Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu kararıyla onaylandı. Ankara Valiliği (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) tarafından halka duyurulması gereken karar, Bakanlık tarafından verildi. Projenin Nihai ÇED Raporu ve eklerinde belirtilen hususlara uyum sağlanması ve 2872 sayılı Çevre Kanunu’na dayalı yönetmeliklere göre gerekli izinlerin alınması gerekmektedir.

Finansal verilere göre, TCELL hisse fiyatı bugün 54,85 TL seviyesinde bulunmakta olup, son 24 saatlik işlem hacmi 778.423.854,00 TL olarak kaydedildi. TURKCELL hissesi, bugün yüzde 1,01 artış gösterirken, haftalık kayıp yüzde 0,9’a ulaştı. Aylık bazda ise kazanç yüzde 3,49 olarak gerçekleşti. Yıllık verilere göre, son 1 yılda TURKCELL yatırımcısına yüzde 71,73 kazanç sağladı.

Turkcell Yatırımcılarına Müjde : Ankara’daki Dev Güneş Enerji Santrali Yola Çıktı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!