featured

Otomotiv devi yeni satış : Finlandiya’ya araç satışı

Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş. (KARSN), 10 Kasım 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, Finlandiya ile Otonom e-ATAK Satış Sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Şirketin yaptığı açıklamada, İskandinav ülkelerinin toplu taşıma otoritelerinden biri olan Norveçli VY Grup ile, Finlandiya Remoted firmasıyla Tampere şehrinde kullanılmak üzere 1 adet 8 metrelik Otonom e-Atak aracının satışı için sözleşme imzalandığı belirtildi. Karsan Otomotiv, bu anlaşma ile İskandinav ülkeleri pazarındaki varlığını güçlendirmeyi ve otonom, elektrikli araçlarıyla toplu taşıma sorunlarına çözüm ortağı olmayı hedefliyor.

Şirketin KAP açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Şirketimiz, bu sözleşme ile İskandinav ülkeleri pazarındaki varlığını artırma, otonom ve elektrikli araçlarımız ile toplu taşıma sorunlarına çözüm ortağı olma hedefindedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi de yer almakta olup açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.”

Bugün itibarıyla KARSN hisse fiyatı 9,62 TL seviyesindedir ve son 24 saatlik işlem hacmi 100.389.870,00 TL olarak gerçekleşmiştir. KARSAN OTOMOTIV hissesi, bugün yüzde 0,21 oranında artış kaydetmiştir. Haftalık bazda yüzde 0,52’lik kayıp yaşanırken, aylık kayıp oranı yüzde 17,4’e ulaşmıştır. Yıllık verilere göre ise son 1 yılda KARSAN OTOMOTIV, yatırımcısına yüzde 0,73 kazandırmıştır.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Otomotiv devi yeni satış : Finlandiya’ya araç satışı
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!