featured

Mia Teknoloji ön anlaşmayı yaptı : Yeni siparişler geliyor

Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK), Türkmenistan ile imzalanan niyet mektubu hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bir açıklama yaparak, Tripy & Hazar Energy iş birliğinin ilk adımlarını attığını duyurdu.

Şirketin KAP üzerinden yaptığı açıklamaya göre, Mia Teknoloji, Türkmenistan’ın ilk akıllı şehri olacak Arkadağ Akıllı Şehri’nde gerçekleştirilecek projeler kapsamında, Tripy Mobility Teknoloji A.Ş.’nin elektromobilite çözümü için 13 Kasım 2023 tarihinde niyet mektubu imzaladı. İlk etapta, Türkmenistan genelinde kullanılmak üzere 100 adet elektrikli bisikletin satışına yönelik bu ön anlaşma, projenin ilk aşamasını oluşturuyor.

Açıklamada, Tripy Mobility Teknoloji A.Ş.’nin elektromobilite çözümünün kullanılmasının uygun bulunduğu belirtilerek, saha ve kullanım testlerinin ilk aşamasının tamamlandığı vurgulandı. Niyet mektubu imzalamasının ardından, taraflar arasındaki görüşmelerin yeni projeler adına devam ettiği ve gelişmelerin kamuoyu ile paylaşılacağı ifade edildi.

Bugün itibarıyla Mia Teknoloji (MIATK) hisse fiyatı 813,5 TL olarak açıklanırken, son 24 saatlik işlem hacminin 2.362.201.598,00 TL olduğu belirtildi. MIATK hissesi gün içinde yüzde 9,65 artış kaydederek, haftalık kazancını yüzde 19,84’e, aylık kazancını ise yüzde 59,31’e çıkardı. Yıllık verilere göre ise son bir yılda MIA TEKNOLOJI yatırımcısına yüzde 653,01 kazanç sağladığı bildirildi.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Mia Teknoloji ön anlaşmayı yaptı : Yeni siparişler geliyor
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!