featured

Sanayi şirketinden kapasite artırımı kararı : Yatırımcı yüzde 96 kazandı

Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KCAER), 13 Kasım 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, Çelik Servis Merkezi’nin kapasitesini arttırma kararı aldığını duyurdu. Şirket, çelik profilleri projeye özgü ve müşteri talepleri doğrultusunda işleyerek yüksek katma değerli ürünler üreten servis merkezinin kapasitesini arttırmayı planlıyor.

Kocaer Çelik Sanayi, yaptığı KAP açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Katma değerli ürünlerimizin toplam portföydeki payını artırma hedefimiz doğrultusunda, başta enerji sektörüne yönelik profillerimiz olmak üzere, her boy ve kesitte çelik profillerimizin projeye özgü ve müşteri talepleri doğrultusunda işlenerek yüksek katma değerli ürün haline getiren Çelik Servis Merkezi’nin kapasitesini arttırma kararı aldık. Çelik ürünlerimizi istenilen her türlü projeye göre kapsamlı olarak işleyerek nihai ürün haline getiren servis merkezinin mevcut 120,000 ton/yıl olan kapasitesi %50 artışla 180,000 ton/yıl seviyesine yükseltilecektir. Yeni kapasitenin üç ay içinde devreye alınması planlanmaktadır.”

Şu an için Kocaer Çelik Sanayi (KCAER) hisse fiyatı 30,08 TL olarak belirlenmiş olup, son 24 saatteki işlem hacmi 127.202.661,00 TL olarak gerçekleşmiştir. KCAER hisse fiyatı bugün yüzde 2,45 artış göstermiş, haftalık kazanç yüzde 11,25’e, aylık kazanç ise yüzde 0,8’e ulaşmıştır. Yıllık verilere bakıldığında, son 1 yılda Kocaer Çelik Sanayi hissesi yatırımcısına yüzde 96,6 oranında bir kazanç sağlamıştır.

Sanayi şirketinden kapasite artırımı kararı : Yatırımcı yüzde 96 kazandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!