featured

Kervan Gıda’dan Yatırımcılara Müjde : Birleşme Başvurusu

Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KRVGD), 16 Kasım 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı resmi açıklamada, şirketin %100 bağlı ortaklıkları olan Sistem Pazarlama A.Ş. ve Dünya93 Dış Ticaret A.Ş.’yi devralarak kolaylaştırılmış usulde birleşme başvurusu yaptığını duyurdu.

Şirket, 16 Kasım 2023 Perşembe günü Sermaye Piyasası Kurulu’na devralma şeklinde birleşme işlemi için başvuruda bulunduğunu açıkladı. Kervan Gıda’nın bünyesine katılacak şirketler, Sistem Pazarlama A.Ş. ve Dünya93 Dış Ticaret A.Ş. olacak. Birleşme sonrasında, Kervan Gıda’nın mevcut ödenmiş sermayesi olan 240 milyon TL değişmeyecek.

Kervan Gıda, Sistem Pazarlama Anonim Şirketi ve Dünya93 Dış Ticaret Anonim Şirketi’nin tüm varlık ve borçlarını devralarak kolaylaştırılmış usulde birleşme sürecini başlatmak amacıyla 16 Kasım 2023 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurdu.

Bugün itibariyle KRVGD hisse fiyatı 22,36 TL olarak kaydedildi ve son 24 saatlik işlem hacmi 15.587.197,00 TL oldu. KERVAN GIDA hissesi bugün %1 değer kazanırken, haftalık kaybı %3,38’e ulaştı; aylık kazancı ise %1,64 olarak gerçekleşti. Yıllık verilere göre, son bir yılda KERVAN GIDA yatırımcısına %15,48 kazanç sağladı.

Kervan Gıda’dan Yatırımcılara Müjde : Birleşme Başvurusu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!