featured

Fitch Ratings’ten Aydem’e Değerlendirme: Kredi Notu ‘B’ ve Durağan Görünüm

Aydem Yenilenebilir Enerji (AYDEM), Fitch Ratings tarafından belirlenen yeni kredi notunu kamuoyu ile paylaştı. Şirketin uzun vadeli derecelendirme notu “B” olarak belirlenirken, not görünümü “Durağan” olarak teyit edildi. Uluslararası Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings’in değerlendirmesi, 14 Kasım 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirildi.

Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş. (AYDEM) tarafından yapılan KAP duyurusunda, “Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, 14 Kasım 2023 tarihinde Aydem Yenilenebilir Enerji’nin uzun vadeli derecelendirme notunu ‘B’ ve not görünümünü ‘Durağan’ olarak teyit ettiğini açıklamıştır. Kamuoyunun bilgisine sunarız.” ifadeleri kullanıldı.

Şu an itibariyle AYDEM hisse fiyatı 19,54 TL ve son 24 saatlik işlem hacmi 40.239.677,00 TL olarak kaydedildi. AYDEM ENERJI hissesi bugün yüzde 0,57 oranında artış gösterirken, haftalık kayıp yüzde 3,22’ye ulaştı. Aylık bazda ise kayıp yüzde 17,59 olarak gerçekleşti. Yıllık verilere bakıldığında, AYDEM ENERJI hissesi son 1 yılda yatırımcısına yüzde 5,28 kazandırdı.

Fitch Ratings’ten Aydem’e Değerlendirme: Kredi Notu ‘B’ ve Durağan Görünüm

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!