featured
  1. Haberler
  2. Kap Bildirimleri
  3. Hun Yenilenebilir Enerji’den (HUNER) bedelli sermaye artırımı detayları belli oldu

Hun Yenilenebilir Enerji’den (HUNER) bedelli sermaye artırımı detayları belli oldu

Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. (HUNER), 23 Mayıs 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada, tasarruf sahiplerine yönelik bir satış duyurusu ve kullanılmayan rüçhan hakkı tutarına ilişkin bilgilendirme yaptı.

Şirketin kayıtlı sermaye tavanı 2.000.000.000 TL iken, çıkarılmış sermayesi 580.000.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu sermaye, nakit olarak karşılanan bedelli artışla %72,41379 oranında artırılarak 420.000.000 TL’ye yükseltilmiştir. 09 Mayıs 2024 tarihinde başlayan ve 15 gün süren yeni pay haklarının kullanım süreci, 23 Mayıs 2024 tarihinde tamamlanmıştır.

Ortakların yeni pay alma hakkını kullanım sürecinde kullanılmayan haklara karşılık gelen payların toplam nominal değeri 1.968.288,609 TL olarak belirlenmiştir. Bu kalan paylar, 28-29 Mayıs 2024 tarihlerinde İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla Borsa İstanbul A.Ş Birincil Piyasada, “Borsa’da Satış” yöntemiyle 1,00 TL nominal değerden az olmamak üzere piyasa fiyatından satışa sunulacaktır.

Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) tarafından, Şirketin resmi web sitesi olan www.hunyenilenebilirenerji.com ve halka arzda satışı gerçekleştirecek İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin web sitesi olan www.infoyatirim.com adreslerinden de erişilebilir durumdadır.

Yeni pay alma haklarının kullanımı ve kalan payların Borsa’da halka arzından sonra satılamaması durumunda, söz konusu paylar, Borsa’da satış süresinin bitimini takip eden 2 iş günü içinde Borsa’da gerçekleştirilen halka arzın ağırlıklı ortalama fiyatının altında olmamak üzere Orhun Kartal tarafından satın alınacaktır.

Hun Yenilenebilir Enerji’den (HUNER) bedelli sermaye artırımı detayları belli oldu
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!