featured

Holding yeni yatırım kararını açıkladı : 1 yılda tamamlanacak

Polisan Holding (POLHO), yeni bir yatırım kararı alarak büyüme stratejisini sürdürüyor. Şirket, bağlı ortaklıklarından Poliport Kimya San. ve Tic. A.Ş. tarafından yapılan bildirime istinaden, 5.850 m3 kapasiteli sekizinci tank çiftliğinin yenilenmesi ve modernizasyonu için önemli bir adım attı. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, projenin yaklaşık beş buçuk milyon ABD doları tutarında olduğunu ve 1 Eylül 2024 tarihine kadar tamamlanmasının planlandığını duyurdu.

Poliport Kimya San. ve Tic. A.Ş.’nin satış gelirlerini olumlu yönde etkilemesi beklenen bu yatırımın, Polisan Holding’in stratejik büyüme hedeflerine katkı sağlaması öngörülüyor.

Şu anki piyasa durumunda, POLHO hisse fiyatı 14,79 TL seviyesinde bulunuyor ve son 24 saatteki işlem hacmi 118.567.329,00 TL olarak gerçekleşti. POLISAN HOLDING hissesi bugün yüzde 4,45 değer kazanarak, haftalık bazda yüzde 5,72’lik bir artış elde etti. Aylık kazanç ise yüzde 2,85 olarak kaydedildi. Yıllık verilere göre ise son bir yılda POLISAN HOLDING, yatırımcısına yüzde 25,25 oranında bir kazanç sağladı.

Holding yeni yatırım kararını açıkladı : 1 yılda tamamlanacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!