featured

Enerji şirketinden rekor dönüşüm kararı : 11 milyon lot

Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ALFAS), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, ortağı Alfa Kazan Enerji ve Çevre Yatırımları A.Ş. tarafından 20 Kasım 2023 tarihinde, Payların Borsada İşlem Görebilir Niteliğe Dönüştürülmesi amacıyla 11 milyon 39 bin 999 lotluk dönüşüm başvurusu yapıldığını duyurdu.

Alfa Kazan Enerji ve Çevre Yatırımları A.Ş., Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin hakim ortağı olarak, Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem görmeyen paylarıyla ilgili dönüşüm kararı aldı. Toplamda yaklaşık %2,99’una denk gelen 11.039.999 lotluk hissenin Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem görebilmesi için gerekli başvuruların Merkezi Kayıt Kuruluşu (“MKK”) nezdinde gerçekleştirildiği belirtildi.

Bu karar, Alfa Solar’ın büyümesine ve yatırımlarına olan destek için payların gelecekteki işlemlerle kısmen veya tamamen satılabilmesine olanak tanıyarak esneklik sağlamayı amaçlamaktadır.

Şu anki ALFAS fiyatı 113,5 TL ve son 24 saatteki işlem hacmi 677.316.536,00 TL olarak kaydedildi. ALFA SOLAR ENERJI hissesi bugün yüzde 2,83 düşüş yaşarken, haftalık kaybı yüzde 8,98’e ve aylık kaybı yüzde 9,71’e ulaştı. Yıllık verilere göre ise ALFA SOLAR ENERJI, son bir yılda yatırımcısına yüzde 1079,83 kazandırdı.

Enerji şirketinden rekor dönüşüm kararı : 11 milyon lot

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!