featured

Enerji devinden yeni hamle : Hisse sahiplerine yüzde 1079 kazandırdı

Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ALFAS), 20 Kasım 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, enerji sektöründe faaliyet gösteren bir yazılım şirketinin paylarının bir kısmını satın almak üzere görüşmelere başladığını duyurdu.

Şirket, bu stratejik hamlesi kapsamında yeni bir bağlı ortaklık kurarak, söz konusu yazılım şirketinin paylarını yaklaşık 12,5 milyon ABD Doları değerinde bir işlem bedeli karşılığında edinmeyi planlıyor. ALFAS, bu önemli gelişmenin bir aylık süre içinde tamamlanmasını hedefliyor.

Alfa Solar Enerji’den yapılan KAP açıklamasında, “Şirketimiz, enerji sektöründe faaliyet gösteren bir yazılım şirketinin paylarının bir kısmını, yaklaşık 12,5 milyon ABD Doları tutarında bir işlem bedeli karşılığında edinmek amacıyla yeni bir bağlı ortaklık aracılığıyla görüşmelere başlamıştır. Anılan işlemin bir aylık süre içerisinde sonuçlandırılması hedeflenmektedir,” ifadelerine yer verildi.

Güncel verilere göre, ALFAS hisse fiyatı bugün 113,5 TL seviyesinde bulunmaktadır. Son 24 saatlik işlem hacmi ise 677.316.536,00 TL olarak gerçekleşmiştir. ALFA SOLAR ENERJI hissesi bugün yüzde 2,83 oranında değer kaybetmiş olup, haftalık kaybı yüzde 8,98, aylık kaybı ise yüzde 9,71 olarak kaydedilmiştir. Yıllık bazda ise ALFA SOLAR ENERJI yatırımcısına yüzde 1079,83 kazanç sağlamıştır.

Enerji devinden yeni hamle : Hisse sahiplerine yüzde 1079 kazandırdı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!