featured

Agrotech’den (AGROT) 42 milyon dolarlık dev anlaşma

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. (AGROT), 12 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimde, önemli bir işbirliğine imza attığını duyurdu. Şirket, FinTEXT Technologies A.G. ile gerçekleştirdiği anlaşmanın detaylarına dair bilgileri paylaştı.

Şirketin kuruluşundan bu güne kadar geliştirdiği ve dünya genelinde birçok ülkede satışa sunulan, aynı zamanda telif hakkına sahip olduğu “Digital health with AI” ürünü, 2022-2023 yılında Ortadoğu ve Afrika pazarında yapılan “marketing-demo” ve “yerinde uygulamalar” sonrasında büyük bir başarı elde etmişti. Bu başarının ardından Agrotech, FinTEXT Technologies A.G. ile 5 yıllık bir sözleşme imzaladı.

Yapılan açıklamaya göre, sözleşme kapsamında lisans bedeli olarak yaklaşık 1.3 milyar Türk lirası (42 milyon USD) ödenecek. Bu bedelin dışında, imzalanan sözleşme kapsamında bakım destek ve ek geliştirme ücretleri de bulunuyor ve söz konusu bedelin dışında tutuluyor.

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., bu stratejik işbirliği ile “Digital health with AI” ürününü daha da geliştirerek, global pazardaki etkileşimini artırmayı hedefliyor.

Agrotech’den (AGROT) 42 milyon dolarlık dev anlaşma
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!