featured

YouTube Music’e yeni karaoke özelliği

Önde gelen müzik platformlarından birisi olan YouTube Music kendisine kattığı yeni özellikler ile son dönemde önemli adımlar atıyor. Menü ve arayüzünde çeşitli değişiklikler yapan müzik platformu aynı zamanda bir de yapay zeka desteğine kavuştu. YouTube Music kullanıcıları ise şimdi karaoke yapabilecekler.

YouTube Music şarkı sözlerini öne çıkarıyor

YouTube, bir zamandır bazı kullanıcılarına bir süredir sunduğu Casting UI üstünde şarkı sözlerinin canlı olarak akmasını sağlıyor. Yapılan yenilik ile birlikte artık albüm resmi, şarkı adı ve sanatçı ekranın ortasında olmak yerine sağ kenara alınırken, kayan şarkı sözleri ise ekranın sol ve orta kısmında büyük bir şekilde kendisine yer buluyor.

Bir Reddit kullanıcısı tarafından farkedilen yeni özellik, YouTube TV uygulaması ile beraber sunuluyor. Beyaz fon ile vurgulanan şarkı sözleri ekran üstünde kaymaya devam ederken, kullanıcının arka plan resmi ise bulanıklaştırılarak arayüzün tabanını oluşturuyor.

YouTube Music’in sağladığı yeni özellik ile birlikte şarkı bittiğinde ise şarkının söz yazarları da aynı şekilde ekranda beliriyor. Şarkı sözünün yer almadığı hallerde ise YouTube Music’in eski temayı kullanmayı tercih ettiği söyleniyor.

YouTube Music son zamanda şarkı sözleri konusuna eğilmiş halde. Geçen günlerde kullanıcılarına yaptığı ankette de ‘şarkı sözlerinde iyileştirmeler’ seçeneğine yer veren şirket, bu konuda yeni adımlar atacağını sinyallerini vermişti.

YouTube yeni özelliğini şimdilik geniş çevrelerde sunmuş değil. Kullanıma sunulan bu özellik ile YouTube Music kullanıcıları şarkılara daha iyi eşlik edebilecekler. İlerleyen aşamada bu özelliğin mobil versiyonda da sunulması öngörülüyor.

YouTube Music’e yeni karaoke özelliği

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!