featured

Korsan taşımacılık ve fahiş fiyata rekor ceza

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kurban Bayramı tatilinde şehirlerarası otobüslerde fahiş fiyat ve korsan taşımacılık yapan işletmecilere yönelik denetimlerin sonuçlarını açıkladı. Denetimler sonucunda toplam 23 milyon 453 bin liralık rekor ceza kesildi.

Bakan Uraloğlu, yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı tatilinde bakanlığa bildirilen ücret tarifelerine uymayan otobüs işletmecilerinin incelenerek gerekli yaptırımların uygulandığını belirtti. Uraloğlu, “Kurban Bayramı tatilinde şehirlerarası otobüs seyahatlerinde büyük bir yoğunluk yaşandı. 14 – 23 Haziran tarihleri arasında 107 bin 896 otobüs seferi gerçekleştirildi ve bu seferlerde toplam 3 milyon 782 bin 90 yolcu taşındı” dedi.

Yoğun Denetimler Yapıldı

Bakan Uraloğlu, bayram tatili öncesi ve bayram süresince, şehirlerarası otobüs seyahatlerine yönelik olarak U-ETDS sistemi üzerinden elektronik denetimlerin yanı sıra yolcu terminallerinde, yol kenarlarında ve karayolları denetim istasyonlarında da yoğun denetimler yapıldığını ifade etti. “Özellikle fahiş fiyatlı bilet satışı, korsan ve yetki belgesiz taşımacılık ve emeklilere yönelik yüzde 20 indirim uygulanıp uygulanmadığına dair 13 bin 855 otobüste denetim yaptık” diye ekledi.

Emekli İndirimine Dikkat

Denetimler kapsamında, Karayolu Taşıma Kanunu’na aykırı şekilde faaliyet gösteren otobüs işletmecilerine toplam 23 milyon 453 bin 8 lira idari ceza kesildiğini belirten Uraloğlu, “Fahiş fiyatlı bilet satışının önüne geçilmesi, yolcu taşımacılığında düzenin sağlanması ve emeklilere ücret tarifesi üzerinden yüzde 20 indirim uygulanması için, yurt genelinde otobüs denetimlerimiz etkin bir şekilde devam etmektedir” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Korsan taşımacılık ve fahiş fiyata rekor ceza
Yorum Yap
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!